Filmy ke stažení zdarma,seriály ke stažení zdarma,mp3 ke stažení zdarma,tapety ke stažení zdarma,3gp filmy ke stažení zdarma

Kalendář

Statistika

TOPlist

Počasí

Vtipy

SMS zdarma

ODESLAT SMS-ZDARMA

RSS

RSS

Alternativní klienti

> MIRANDA (IM)
   > QIP (v. 2005)
   Vzhled icq > Trillian ( bohužel placený, jen shareware verze )
   > A další méně známí …

Záleží jen na uživateli, pro který z nich se rohodne.

ICQ 4/5

U toho IM je mnoho plusů a minusů, hlavní předností je veliký počet uživatelů především v českých zemích (ve světě převládá MSM a YAHOO), integrované aplikace, možnost změny skinu. Hlavní nevýhodou je však nestabilita ICQ serverů, časté výpadky. Nekompatibilita protokolů s ostatními IM (většinou nelze posílat soubory na jiné IM) a omezenost (na 6 znaků v hesle). Nedávno nešlo posílat zprávy obsahující odkazy, údajně kvůli zabezpečení před novým virem.
Průměrný messenger pro uživatele, kteří si chtějí hlavně povídat, mít uživatelsky příjemné rozhraní a nezajímají je příliž rozšiřující možnosti.
7 bodů / 10

QIP (2005)

Logo qip Hodně uživatelů raději zvolí alternativní messengery, protože jim vadí reklamy, pomalost či škaredí smajlíci z ICQ5.1. Jednou z alternativ je zajímavý ruský klient QIP (Quiet Internet Pager). QIP lze stáhnout s instalátorem, nebo jen zabalený v zipu, bez nutnosti instalace, lze uložit včetně nastavení na přenosný USB disk, nebo přímo na internet a pak ho můžete používat na jakémkoliv počítači, který je připojen k internetu, bez instalace. Instalační soubor zabírá jen asi 1,8MB. Ovládání je velmi intuitivní a dosti rychle si na něj zvyknete. Komunikace probíhá v jednom okně, ve kterém lze pomocí záložek přepínat mezi jednotlivými lidmi, tato funkce zpřehledňuje komunikaci s více osobami, nemusíte díky ní přepínat mezi jednotlivými okny jako v ICQ5.1. Vzhled qip Zprávy se dají odesílat kliknutím na tlačítko nebo jedním (či dvojím) stisknutím klávesy Enter (případně si lze nastavit speciální klávesovou zkratku). Pokud vám někdo začne psát zprávu nebo zjišťuje váš status, jste o tom ihned informováni prostřednictvím malého bublinového okna (a pokud se vám tato funkce nezamlouvá, je samozřejmě možné ji v nastavení vypnout). QIP obsahuje také antispamovou ochranu.
QIP je povedený ICQ klient s nízkou náročností, množstvím funkcí a příjemným vzhledem, jediným nedostatkem je problematické odesílání souborů na jiné IM.
7 bodů / 10

Miranda IM

Zabírá nejméně místa na disku i RAM, avšak funkcemi nezaostává. Každý zná Mirandu jako nepohledný messenger. První dojem, jaký asi budete mít, když si Mirandu nainstalujete bude, že jste se vrátili v čase. Základní vzhled miranda Málo barev, relativně hranaté okraje, žádné ovládací prvky. Miranda je ve své podstatě soubor pluginů, které jádro programu akorát drží dohromady. Pluginů je nad 200, proto je Miranda nejvíce přizpůsobivým IM pro kteréhokoliv uživatele. Jejich aktivace se pak liší kus od kusu, tudíž je třeba si přečíst přibalené soubory s popisem. Rádi byste jinou sadu ikon, plugin. Stačí jen hledat, nebo se podívat na oficiální stránky a umět trochu anglicky. Právě tato úžasná modifikovatelnost donesla Mirandu až před bránu vítězství v tomto srovnání.
Miranda vychází z porovnání z ostatními IM nejlépe, avšak vložení pluginů do tohoto Messenger, a nejlepší nastavení, je pro zkušenější. Avšak s návodem zvládne každý.
9 bodů / 10