Filmy ke stažení zdarma,seriály ke stažení zdarma,mp3 ke stažení zdarma,tapety ke stažení zdarma,3gp filmy ke stažení zdarma

Kalendář

Statistika

TOPlist

Počasí

Vtipy

SMS zdarma

ODESLAT SMS-ZDARMA

RSS

RSS

Doplňky

Download Manager Flashget Kromě stahování umí streamy, bittorrent. Pro integraci s Firefoxem je potřeba add-on Flashgot. MS-Windows 95»XP (20070429)

Mzzl Mozzila pro Linux i MS-Windows je staší internetový prohlížeč s ukončeným vývojem. Doplňková nástrojová lišta Preferences Toolbar nebo prefbar installation page k rychlému přístupu k vypínání obrázků, barev, JavaScriptu, Flash animací ... Instaluje se bezproblémově on-line.

 Firefox multi-platformní internetový prohlížeč (20070507)
Firefox add-ons (20070511)
Bookmarks LinkChecker Off-line instalace add-ons stažených *.xpi. Soubor -> Otevřít -> *.xpi (CTRL+O) nebo on-line.
addons.mozilla.org - doporučované doplňky
Accessibar - lišta s butony pro změnu barvy textu a pozadí, odstranění obrázků ze stránky, změnu velikosti písma a odsazení řádků, přečtení textu hlasem (nutný FreeTTS Java Speech add-ons)
Adblock - blokování reklam
Adblock Plus - blokování reklam, vylepšené Element Hiding Helper + Filter Uploader
Bookmarks LinkChecker - správa platnosti záložek - bookmark
CookieCuller - šírší možnosti správy cookies (mazání, chránění)
DictionarySearch - na pravý klik myši přes kontextové menu hledá ve slovníku thesaurus na http://www.tfd.com/
Download Statusbar * dlstatusbar.proboards43.com - grafické sledování průběhu stahování
DownloadWith * downloadwith.mozdev.org - umožní rozhodnutí, jaký externí stahovač použít, kdy kam ukládat
downTHEMall! - dovoluje fitrovat a stahovat všechny odkazy na stránce, umožní pozastavit a znovu spustit stahování až při příštím sezení
Flashblock - zablokování Flash prvků na stránce
Firebug - společný nástroj pro web-vývoj (DOM Inspector a další nástroje Firefoxu) HTML, CSS, JavaScript
FoxLingo - umožňuje překládat jednotlivé stránky mezi nejrůznějšími světovými jazyky, lokalizované rozšíření včetně češtiny, v diskusích zatím nespokojenost
Image Zoom - umožní změnit rozměry obrázku
IP adresa - zobrazení IP adresy ve stavovém řádku
MediaPlayerConnectivity - umožní spustit embed video (RealMedia, QuickTime, WindowsMedia, Playlists, Flash, background sounds, Nullsoft video, Shockwave) na web stránce v externí aplikaci jednoduchým klikem
NukeAnything * www.czilla.cz/doplnky/ - blokování blikající grafiky na stránce
PDF Download * www.pdfdownload.org - umožní rozhodnout, zda u odkazu na PDF soubor provést jeho stažení, otevření nebo neprovádět nic
PrintPreview - tlačítko v liště pro náhled na tisk
Proxy adresa a port - ruční nastavení přímo v nástrojové liště
ScrapBook - ukládání www stránky na disk, údržba jejich kolekce
Sessionsaver * www.czilla.cz/doplnky/ - uložení různých typů sezení s otevřenými záložkami
slovníky Dictionaries - slovníky pro kontrolu pravopisu při psaní pošty, diskusí ...
slovníky Dictionaries - slovníky české (s diakritikou a bez diakritiky) pro kontrolu pravopisu při psaní pošty, diskusí ...
SpiderZilla - stáhnutí web stránek pro off-line prohlížení
VideoDownloader - stáhnutí videoklipů (návod)dailymotion.com nebo video.voila.fr nebo youtube.com pro off-line prohlížení v prohlížečích jako jsou Flash Player (doinstalace z Internetu) nebo FLV Player, ale Media Pirate je někdy dostupnější a rychlejší než VideoDownloader. Lze stáhnout přes on-line konverzi z FLV Converter do AVI.

Java Sun Java pro off-line instalace. (20040611)

PSPad www.pspad.com Programátorský editor. Vynikající. Tyto stránky jsou v něm vytvořeny. (20040611)

HTML editor tabulek jnf.webzdarma.cz Utilitka na platformě Windows pro tvorbu a údržbu tabulek v grafickém prostředí, které se následně převede na HTML kód. Neinstaluje se, stačí rozbalit. (20061217)

WinHTTrack Website Copier je počeštěný stahovač internetových stránek například pro off-line prohlížení. Základní adresa je www.httrack.com. Dá se stáhnout verze bez instalace i s instalací. (20060208)

PopCorn www.ultrafunk.com Mini poštovní klient. Instaluje se zpravidla na klíčenku/disketu. Po jeho nastavení přístup kdekoliv k e-poštovním schránkám. Nevím, zda nová verze umí stáhnout přílohy.

Spybot - Search & Destroy www.spybot.info * download Spybot Odstraňovač adware a spyware z počítače. Off-line je free. Problém s updatem přes proxy server. Dále SpywareBlaster a SpywareGuard on-line. Lze užít i Microsoft AntiSpyware pro Windows 2000/XP/Server 2003. (20070409)

Spyware Terminator update Spyware Terminator Proti spyware. Problém s updatem přes proxy server. (20070409)

TelPoc igi.darkfuture.cz Ochrana proti změně vytáčeného telefonního čísla při připojování na Internet, počítadlo telefonních pulsů a další funkce.

Popup Manager www.endpopups.com Windows 95»XP Ochrana před vyskakujícími okny reklam v prohlížeči IE 5, 6. Po instalaci nenápadný zelený obdélník vlevo dole nebo červený obdélník při blokování vyskakujícího okna. Stránka s testy www.popuptest.com a hodnocením programů.

EMS Free Surfer mk II www.emsproject.com Windows 98/2000/Me/XP Ochrana před vyskakujícími okny reklam v prohlížeči Internet Explorer. Je počeštitelná. Podle www.popuptest.com nejlepší program na ochrana před vyskakujícími okny v prohlížeči IE, ale po osobní zkušenosti je Popup Manager od www.endpopups.com úspěšnější a nechybuje.

Uložení internetové stránky pro off-line prohlížení i přes vnucený parametr "Pragma: no-cace" v hlavičce html - Linux / MS-IE - smartcache.zde.cz freeware/sourceware (pomalý - běží na Java) nebo jen pro MS-IE freeware - www.proxomitron.zde.cz.

DVD (1) přehrávání. Microsoftem velebený Windows Media Player vůbec neumí přehrát DVD, protože MS nedodává potřebný MPEG (filtr). Ale i bez instalace vše v pohodě zvládá VLC media player ( VideoLAN Client ), který není jen na DVD, umí mnohem víc na různých platformách (MS-Windows, Linux, Mac OS X, BeOS, BSD, Solaris...) či osvědčený Media Player Classic, který lze stáhnout například z sourceforge.net. (20060308)

DVD (2) a správná volba filtrů CCCP pro přehávání. Combined Community Codec Pack je vychytávka. Jádrem CCCP je vyladěná a zkompilovaná verze FFDShow. Podporovány klasické formáty DivX, XviD, MPEG1, MPEG2, H.264... bezeztrátový FLAC, LPCM... Dolby Digital (AC3), DTS, MP3 a další. CCCP není soustředěno pouze na video na úkor audia. Některé formáty jsou vypnuté, je třeba je zapnout. (20060903)
CCCP pack aneb FFDShow - popis
FFDshow - švýcarský nůž na filmy a zvuk - popis
filtry/kodeky konfigurace multimediálního počítače - popis
CCCP projekt
CCCP - download CCCP
FFDShow - download FFDShow
K-Lite Codec Pack - download K-Lite Codec Pack jsou Full, Standard and Basic
www.stahuj.cz - download z jiného zdroje (ffdshow, K-Lite Codec Pack)
www.qr.cz - download zdroj filtrů/kodeků
GSpot - download prográmku zobrazujícího informace o filmu ve formátu AVI

DVD (3) s fotkami, hudbou, prolínačkami a dalšími efekty lze vytvořit pomocí MS Movie Maker 2.1
1. Windows Movie Maker - Pozor, ukládá se do WMV.
2. STOIK Video Converter. Pro potřeby přehrání na běžném DVD přehrávači je potřeba konvertovat z WMV do AVI jako DivX například pomocí www.stoik.com. Vkládají se 3 údaje:
odkud - Input file(s) (Browse for Input Files:)
kam uložit - Output file (Browse for Output File:)
výstupní formát - Output format: DivX AVI (PAL)
Nastavit parametry: Edit -> Output Profile:
Frame size: 720x576 PAL
Frame rate: 25 PAL/SECAM
Video compressor: DivX 5.2.1 Codec
Audio compressor: MPEG Layer-3
Audio format: 56 kBit/s, 22,020 Hz, Stereo
3. Běžně napálit přes NERO na CD/DVD. (20060903)

VideoInspector hledat na www.zdarma.org Program zjistí detaily o video souboru, proč nejde přehrát. (20070409)

DVD Shrink www.dvdshrink.org slouží pro zálohování/kopii DVD libovolného obsahu. Předností je možnost zmenšit velikosti, aby se vešlo na běžně prodávaná média o kapacitě 4,7 Gb (či dražší dvouvrstvá média 8,5 Gb) - kvalitnější komprese nebo snížením kvality, odebráním menu, odebráním reklam, atd. DVD Shrink je výborný transcoder s hloubkovou analýzou. Stáhnout ještě utilitku RipIt4Me. Nástupce je placený Nero Recode, který je rychlejší. Rychlý a kvalitní je CloneDVD, ale nemá dobrou kvalitu obrazu při vyšší stupni komprese. (20070429)

DAEMON Tools na gigamania.zive.cz nebo na www.slunecnice.cz Virtuální mechanika CD, DVD. Slouží k emulaci chráněných i nechráněných CD nebo DVD. Umožňuje emulaci SafeDisc, RMPS, Laserlock a SecuROM, vytvořením virtuálního disku. Stačí si ISO obraz CD/DVD vytvořit/uložit/stáhnout jako image a následně pomocí DAEMON Tools si obraz/image zpřístupnit jako by byl již na CD/DVD. (20070419)

KMplayer hledat na www.kmplayer.com nebo na www.stahuj.cz Multimediální přehrávač, zabudovaná výborná technologie purevideo a dscaler5. Použít postprocesing a odšumění. (20070409)

BSPlayer www.bsplayer.org MS-Windows 95»XP - Přehrávač všech druhů multimédií ( avi / mpg / asf / wmv / wav / mp3...) a zejména videa DivX s titulky (free kodek na URL www.divx.com ). Filtry, kodeky nejsou součástí. Pro české titulky je potřeba soubor česky.ing. Neinstaluje se, stačí nakopírovat. (20040224)

VirtualDub www.virtualdub.org Výborný nástroj pro začátečníky ke zpracování video záznamu formátu AVI. Video kodek MPEG-1 umí jen načíst. Lze přidávat/slučovat video soubory, střihat, přidává audio stopy, ořezat obraz, změnit rozlišení, kompresovat do DivX video a do mp3 audio. Pro stříhání filmů je o něco bohatší Movie X one. (20030104)

Winamp www.nullsoft.com * www.winamp.com Prapůvodní nepřekonávaný přehrávač mp3. (Linux, Windows, variety Unixu)

LAME lame.sourceforge.net Nejlepší kodér pro mp3. (Linux, Windows, variety Unixu)

EAC, ExactAudioCopy hledat na www.tucows.cz Audio CD grabber. Cardware, za pohlednici si můžete vytvářet mp3 z hudebních CD.

Konvertor audio Streambox Ripper 2.009 streamboxripper.cjb.net Konvertor z RealAudia (ra) do MP3, WAV i WMA. Údajně už není gratis. Byl tak dobrý, že byl koupen. Škoda. Neinstaluje se, stačí spustit.

InCD UDF Reader www.nero.com Program pro čtení nosičů DVD±RW/CD-RW zapsaných ve formátu UDF (Packet Writing) (nověji s technologií Mt. Rainier). Konkurenční jsou Roxio's Drag-to-Disc (dříve DirectCD), DLA, InstantWrite nebo Toast. DVD±RW/CD-RW nosiče naformátované UDF se chovají jako disketa, ovšem s řádnou kapacitou. Ne všechny mechaniky podporovány. Zatím špatné zkušenosti. Často se objeví hlášení, že se musí nosič dat znovu přeformátovat. Nejdříve DVD/CD někam nakopírovat!!! O data na nosiči nepřijdete, vždy čitelná. Ale bez přefomátování nelze již zapisovat/mazat/modifikovat soubory. V současnosti přejít na DVD-RAM. (20070502)

Pálení CD a DVD. CDBurnerXP Pro Bez licenčních omezení i pro ziskové organizace. Umí ISO obraz. Neumí kopírování mezi dvěma mechanikami on the fly. Pálení dvouvrstvých DVD bude v nové verzi. Test podporovaných mechanik. (20070501)

DeepBurner DeepBurner Pálení CD a DVD. Skvělá náhrada NERO. Neistaluje se, lze mít na flash disku. Osobně jsem našel problém při druhém pálení RW. Nelze užít rychlý výmaz, nýbrž úplný. (20070409)

CD Covers Printer psoft.crolink.cz/cdcover.php Program pro tisk obalu na CD. Umí tisknout prázdný obal, nebo obal jen se základnimi nápisy.

Knoppix Knoppix www.knoppix.com Linuxový operační systém (pod licencí GNU) s ihned spustitelným textovým a tabulkovým editorem, internetovým prohlížečem ... (2 GB nakompresovaného softwaru zadarmo). Knoppix lze mít kdekoliv sebou na CD. Stačí CD vložit do mechaniky a zapnout PC (nastavit bootování z CD). Samozřejmě Knoppix lze nainstalovat na disk a rychlost je nesrovnatelně vyšší. DaNiX je českou modifikací Knoppixu.

DaNiX www.ceskylinux.org nebo ftp.sh.cvut.cz Česká modifikace Knoppixu - GNU/Linuxu. LIVE distribuce, kterou lze spustit rovnou z CD. CD se vloží do mechaniky a zapne počítač (nastavit v BIOSu bootování systému z CD mechaniky). Nemusí se instalovat na disk, složitě konfigurovat. Obsahuje kompletní kancelářský software i s internetovými programy. Použití LIVE distribuce je v místech, kde není volný přístup k PC (škola, internetová kavárna, ...) nebo při odvirování či zkoušení Linuxu.

Apache PHPTriad www.phpgeek.com Kompletní instalace Apache/PHP/PHPMyAdmin/MySQL/Perl na jeden ráz pro operační systém Windows s off-line serverem. Odpůrci Linuxové platformy si mohou odzkoušet perfektní internetové aplikace nástroje bezproblémově ve Windows. Hlavní určení je pro PHP a MySQL vývojáře bez potřeby připojení k internetovému serveru.

Databáze Nejznámější projekty - FireBird (Linux, Windows, variety Unixu), MySQL nebo MaxDB už s vestavěnými procedurami a trigery (Linux, MS-Windows, UNIX, pod GPL nebo placenou licencí) a PostgreSQL * postgresql.ok.cz.

FastStone Image Viewer www.faststone.org MS-Windows 95»XP - Prohlížeč obrázků. (20070506)

Imager Slovenský freeware prehliadač obrázkov. Vývoj ukončen. Zadara i pro ziskové organizace. (20070511)

IrfanView www.irfanview.com MS-Windows 95»XP - K výbornému prohlížeči obrázků i videošotů je dobré si stáhnout pluginy. České prostředí. Although IrfanView is free for non-commercial use, it's best to register your copy.

Kodak EasyShare Kodak EasyShare * Kodak EasyShare Laikovi bohatě vystačí pro úpravu fotek. Velmi snadná obsluha. České prostředí, platforma Windows. Stačí instalovat jen základní část. Po instalaci lze překopírovat přenositelně třeba na Flash disk. (20070409)

PPSee Image Viewer pponec.net Prohlížeč obrázků. Zadarmo bez rozdílu i pro podnikání. (20070506)

SlowView www.slowview.at Prohlížeč obrázků. Zadarmo bez rozdílu i pro podnikání do verze SlowView 1.0. Předán Ashampoo a přejmenován na Photocommander, zpoplatněn. Údajně upgrade pro dříve registrované je stále zadarmo, jak bylo slíbeno. (20070506)

XnView www.xzeos.net Prohlížeč obrázků. Platformy - AIX, FreeBSD, HP-UX, Irix, Linux, MS-Windows 95»XP, NetBSD, OpenBSD, Solaris. Zadarmo jen pro neziskové organizace, školství a domácnost. XnView & NConvert are provided as Freeware for private non-commercial, educational use and non-profit organization.

PhotoFiltre www.photofiltre-studio.com * www.photofiltre.com Z celé nabídky programů pro úpravu fotek (grafiky) vyniká filtrem pro vkládání textu do fotek. XnView nemá tak hezkou úpravu stínování. GIMP je náročnější na ovládání. Verze 6.2.6 je asi poslední verze zadarmo pro domácí užití a počeštěná. Nutno hledat na webu. Platforma Windows. (200601109)

FotoView FotoView Bezeztrátové otáčení (transformace) JPEG / JPG obrázků. Platforma Windows, neinstaluje se. (20070409)

SplitImage hledat na www.tucows.cz Řezání obrázků na části. Kdo tvoří internetové stránky a má rád lidi co nechtějí plýtvat časem při stahování, tak jim velké obrázky řeže a obrázek je stáhován pseudo-souběžně v nařezaných částech.

GIMP www.gimp.org/~tml/gimp/win32/ Linuxový i Windows bitmapový (částečně vektorový) editor (pod licencí GNU ). Některé verze počeštěny. Velké množství plug-inů. (20060415)

Pixia Pixia www.ab.wakwak.com/~knight Windows 95»XP bitmapový editor. Maximální velikost 10240 x 10240 bodů, počet vrstev co dovolí paměť/RAM. Zatím nedostatkem je, že neumí uložit GIF. We found some sites where Pixia is sold as a commercial software. Pixia is a free software and Isao is not giving anyone an authorization to sell it. They are violating copyrights and performing illegal acts. Beware of such sites and do not buy Pixia from them. Pixia is right here free of charge..

DocReader (Doc) www.palmknihy.cz/app/DocReader.exe Prohlížeč a editor e-knih ve formátu Doc. Program ocení uživatelé, kteří si chtějí na počítači připravovat své vlastní texty.

Mobipocket Reader (Mob) www.mobipocket.com Kromě prohlížení e-knih využít pro stahování tzv. e-news (prohlížení internetu offline, jako AvantGo kanály). Umí prohlížet dokumenty ve formátu Doc. Pro e-knihy doporučován.

Adobe Acrobat Reader www.adobe.com Prohlížeč publikací v PDF formátu. V současnosti upřednostňuji Foxit Reader, menší, lze mít na klíčence. (20070306)

PDF Primo PDF Primo Tvorba PDF sobourů z editorů. Vysílá se na tisk. (20070409)

OO OpenOffice.org kancelářský balík z oo.o.cz * cs.openoffice.org * www.sun.cz pro Linux, MS-Windows, Sun Solaris v české mutaci, i anglické www.openoffice.org. Obsahuje textový editor Writer, tabulkový procesor Calc, kreslící nástroj Draw a program na tvorbu prezentací Impress. V podstatě 90% MS-Office a zcela zadarmo pro běžné užívání (pod licencí GNU ). Na stahování dosti velký (100 Mb), ale bývá běžnou přílohou CD u časopisů. Nebo objednat vypálené CD z qwert.cz Umí export do PDF, je doporučené instalovat Java Runtime Environment (instalace JRE on-line nebo off-line ), aby byly přístupné všechny funkce. (20070125)

AbiWord hledat na www.stahuj.cz Náhrada MS-Word, umí i tabulky. (20070409)

PC Suite www.602.cz MS-Windows 95»XP Český kancelářský balík. Textový editor 602Text, tabulkový kalkulátor 602Tab, komponenta na bitmapové obrázky (z digifoťáků nebo naskenovaných) 602Photo, 602Album. (20021217)

WordWeb www.x-word.com/thesaurus Thesaurus/slovník synonym pro anglická slovíčka (lze zapnout i vulgární). Propojení na textové procesory (číst návod).

Vulgar Lexicon www.geocities.com/Vulgar_Lexicon Program překládá anglické nadávky do češtiny.

Anglicko - český slovník Verdict Free.

PEKI slovník pponec.net Oboustranný vícejazyčný slovník pro MS-Windows, Linux, MacOS, OS/2, Solaris a dalších, na kterých je instalovaný Java Runtime Environment (JRE) verze 1.3 či vyšší. Zadara i pro ziskové organizace. (20070202)

Text-to-Speech (TTS) - převod textu na zvuk 602PC Suite je integrovaná jednodušší syntéza řeči v češtině. Obdobně Microsoft Agent pro internetové stránky pro MS-Windows 95»XP. Upraveno pro Česko gb-soft.cz. Diskuse na zde. (20060611)

Písmo LIDO STF www.pismolijna.cz MS-Windows 95»XP - Písmo Střešovické písmolijny k použití bez problémů pro textovou sazbu, v šesti řezech.

Akupresura Zkusit vyhledat na www.slunecnice.cz Akupresurní místa na těle a jiné.

Room Arranger www.roomarranger.com/indexcz.html Rozmístění nábytku. Prohlížení místnosti v 3D.

freeCommander Souborový manažer www.freecommander.com Nemusí se instalovat. Nemůže konkurovat placenému vynikajícímu Total Commander od Švýcara Ghislera (pomalejší, méně funkcí), ale je zadara a stále se lepší. (20060415)

Servant Salamander 1.52 Souborový manažer. www.slunecnice.cz Volný do verze 1.52, vyšší zpoplatněny. Přechod na placený vynikající Total Commander od Švýcara Ghislera, který je lepší a levnější při platbě přes internet. Nejen češi a rusi (Volkov Commander) mají zlaté ručičky. (20050218)

Restoration hccweb1.bai.ne.jp/~hcj58401 nebo PC Inspector File Recovery Obnova vymazaných a vysypaných souborů z koše. Doporučení zoufalcům neznajícím problém uvolňování souborů systému - mažte obezřetně a zálohujte. Obnovovat lze jen za určitých podmínek. Win 95»XP

RegClean www.microsoft.com Čistič registrů MS-Windows.

PageDefrag - Contig www.microsoft.com nebo přímo Contig Pokud nejsou peníze na System Mechanic, pak výborný program na defragmentaci registru a souborů na disku, které normální MS-Windows- Defragmentace disku není schopen defragmentovat. Dosti urychlí běh MS-Windows. (20070409)

Heslo - odstranění z MS-Windows. Popis a stažení programu pro NT 3.51, NT 4 (all versions and SP), Windows 2000 (all versions), Windows XP (all versions, also SP2), Windows Server 2003 (at least Enterprise). Jak snadné. Vo slovenčine popis na www.zive.sk Tipy a Triky. (20060415)

Soubor - odstranění z MS-Windows. Unlocker k odemčení systémem uzamčených složek ve Windows 2000/XP. Na pravý klik myši z kontextového menu . (20070531)

RealVNC www.realvnc.com Ze svého počítače vidíte a plně ovládáte vzdálený počítač přes síť. Na vzdáleném počítači může být i jiný operační systém (nutno stáhnout příslušnou verze RealVNC a instalovat i na vzdálený počítač). RealVNC není přenašeč souborů (FTP), výměna dat jen přes clipboard. Konkurenční Remote Administrator již umožňuje přenos dat i šifrování. Linux/MacOS/Solaris/Alpha/Win9x/NT/ME/2000/XP

CPU-Z www.cpuid.com Výpis informací o PC bez instalace na klíčence. Pomůcka pro nákup, zda Vás nešidí. (20070409)

TestMon Test monitoru, neinstaluje se. Lze si ho vzít na klíčence pro otestování kupovaného monitoru.

Total Uninstall Zkusit vyhledat na www.simtel.net Instalace nových programů se provádí přes spuštěný Total Uninstall. Odstranění se rovněž provede přes spuštěný Total Uninstall. Registry Windows se vrátí do skoro původního stavu. Poslední free verze je 2.35 (Win98, NT, XP). Od verze 3.0 jde o shareware. Poznámka; vrátit registry do původního stavu je prakticky nemožné. Samozřejmě; Linux tím netrpí. (20050718)

TaskZip Zálohovací program. Zkusit vyhledat na www.stahuj.cz

Komprese souborů 1. PowerArchiver. Zadarmo i pro ziskové organizace jen do verze 6.005 nebo česky na www.parabola.cz ZIP (+QUAKE PK3, +JavaARchiver), CAB, LHA (LZH), TAR, TAR.GZ, TAR.BZ2a BH. Vestavěná podpora čtení a rozbalování dalších formátů: RAR, ARJ, ARC, ACE, ZOO, GZ, BZIP2, XXE a UUE. Lze převádět na samorozbalovací (Self-Extractor) SFX archívy. Kompletní podpora internetových šifrovaných souborů XXE a UUE.

Komprese souborů 2. ZipGenius Zadarmo i pro ziskové organizace. MS-Windows (20070511)

Chainsaw www.schmeusser.siw.de Řezání řezání souboru na libovolnou velikost, třeba velikost diskety. Soubory se přenesou a spojí do původního souboru i na počítači, kde není Chainsaw instalován. MS-Windows 95»XP (20000315)

Avast! 4 Home Edition MS-Windows 95»XP - Home Edition je plnohodnotný český antivirus určený speciálně pro domácí použití. www.asw.cz Upgrade nových řetězců.


Kompilátory - free.

FreePascal Free Pascal DOS, FreeBSD, Linux, Win32 Free Pascal.

Dev C++ Linux, Winows Dev C++.

Java Creator Win32, nutná instalace JDK Java Creator.

XBasic Linux (instalovat do root), Windows XBasic.

Programování několik knih a příkladů zdarma code.box.sk.

Manuály v angličtině k programování webmonkey.com.

Kompilátory seznam free-soft.org.